logo

Zadzwoń i umów sie z doradcą: 44 633-62-32

thumb

Wydatki w podróży służbowej - odliczanie VAT

Pracownicy pracują w delegacji na budowach na terenie całego kraju. Zapewniam im hotel i wyżywienie. Dostaję faktury zbiorcze na usługi hotelowe i osobno na catering całodzienny. Czasami są to faktury za całe miesiące. Czy mogę odliczyć VAT z takich faktur?

Czytaj dalej

thumb

Nowe ułatwienia w prowadzeniu działalności gospodarczej

Kolejnych 45 ułatwień w prowadzeniu własnej firmy, w tym zniesienie zbędnych obowiązków biurokratycznych, to główne cele założeń projektu ustawy o ułatwieniu warunków wykonywania działalności gospodarczej, przygotowanych w Ministerstwie Gospodarki. Rada Ministrów przyjęła dokument 23 kwietnia 2013 r.

Czytaj dalej

thumb

Sadowski: Brak reform przekłada się na sytuację finansów publicznych

Brak reform przekłada się na sytuację finansów publicznych - uważa Andrzej Sadowski z centrum Smitha.

W ten sposób komentuje dane Głównego Urzędu Statystycznego na temat deficytu instytucji rządowych i samorządowych w 2012 roku - wyniósł on blisko 63 miliony złotych, czyli 3,9 procent PKB. Dług sektora finansów publicznych wyniósł natomiast prawie 900 milionów złotych, czyli 55,6 procent PKB.

Andrzej Sadowski dodał, że dane te świadczą też o niepodejmowaniu od lat decyzji, które by uzdrawiały sytuację

Komentując dane dotyczące tempa wzrostu gospodarki w tym roku dodał, że rozwijałaby się zdecydowanie szybciej gdyby nie absurdalny i szkodliwy system podatkowy.

W tym roku - według najnowszych prognoz rządowych - będzie się ona rozwijała w tempie 1,5 procent, a nie 2,2 procent, jak wcześniej zakładano.

W ubiegłym roku nasza gospodarka rozwijała się w tempie 1,9 procent, a nie jak wcześniej podawano 2 procent.

(IAR)